ظرفیت های علمی و تکنولوژی شیراز برای آیسسکو یک فرصت است

۲۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۰ کد : ۱۰۷۵ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۶۹۲

غلامرضا کریمی دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران: ظرفیت های علمی و تکنولوژی شیراز برای آیسسکو یک فرصت است.

 

 

در اولین روز از اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل و دبیر کل کمیسیون های ملی آیسسکو گفت: در این اجلاس ما به دنبال آن هستیم تا آخرین دستاوردهای جمهوری اسلامی در زمینه علوم ، تکنولوژی و آموزش را به دبیران کل کشورهای اسلامی منتقل نموده و آنها را از تجربیات خود آگاه کنیم.

غلامرضا کریمی در حاشیه اجلاس دبیران کل کمیسیون‌های ملی آیسسکو در شیراز، گفت: این اجلاس هر سه سال یکبار در کشور های اسلامی عضو آیسسکو برگزار می گردد که هدف آن ایجاد هماهنگی بین کشورها در حوزه های آموزش ، علوم و فرهنگ و ارتباطات است .

دبیر کل کمیسیون های ملی آیسسکو جمهوری اسلامی ایران افزود: از آنجا که مسئولیت همه ارتباطات کشورها با سازمان آیسسکو با کمیسیون ملی آن کشورها می باشد ،در این اجلاس کشور های عضو به دنبال تبادل ارتباطات و کسب تجارب سایر کشور ها در این زمینه هستند.

کریمی مهمترین هدف این اجلاس را آشنایی با وضعیت مرکز استنادی علوم جهان اسلام( ISC) عنوان کرد و گفت: با گذشت حدود 10 سال از تشکیل این سازمان در شیراز، آیسسکو به دنبال آگاهی از تاثیر این سازمان بر عملکرد و فعالیت های علمی کشورهای اسلامی می باشد .

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین‌الملل افزود: علاوه بر این، چارچوب شبکه علمی و تکنولوژیک کشورهای اسلامی نیز در این اجلاس شکل خواهد گرفت و در قطع نامه پایانی به عنوان مصوبه اجلاس در نظر گرفته می شوند .

وی با اشاره به عضویت 54 کشور اسلامی در این سازمان ، گفت: هم اکنون دبیران کل آیسسکو از 30 کشور عضو در این اجلاس حضور دارند و هدف آن نیز هماهنگی و ارتباطات بیشتر بین کمیسون های ملی کشورها است تا در پرتو چنین اجلاس های ظرفیت های کشور میزبان نیز ارائه شود.

دبیر کل کمیسیون های ملی آیسسکو جمهوری اسلامی ایران گفت: در این اجلاس ما به دنبال آن هستیم تا آخرین دستاوردهای جمهوری اسلامی در زمینه علوم ، تکنولوژی و آموزش را به دبیران کل کشورهای اسلامی منتقل نموده و آنها را از تجربیات خود آگاه کنیم.

کریمی با اشاره به وجود پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز گفت: در این شهر ظرفیت های بالایی به لحاظ علمی و تکنولوژی وجود دارد که مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


نظر شما :