کارگاه آشنایی با نظام های رتبه‌بندی در سطح ملی و بین المللی در دانشگاه دامغان برگزار شد

۱۱ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۲۰۲ اخبار برگزیده اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۶۹۰

به گزارش روابط عمومی ISC و RICeST، کارگاه یک روزه آشنایی با نظام های رتبه بندی در سطح ملی و بین المللی روز سه شنبه یازدهم تیر ماه ۱۳۹۸ با حضور دکتر منصوره صراطی، مدیر گروه رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و سینا صفایی، کارشناس گروه رتبه بندی و به درخواست معاونت پژوهش و فناوری در سالن کنفرانس دانشگاه دامغان برگزار شد.

دکتر صراطی به عنوان مدرس این کارگاه، به تشریح شاخص ها و معیارهای رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی بر اساس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC پرداخت.

وی همچنین بیان کرد: امروزه بحث دانشگاه های تراز جهانی بسیار مطرح است و تعاریف زیادی از دانشگاه تراز جهانی می شود ، اما نکته مهم در همه این تعاریف این است که دانشگاه ها در نظام های رتبه بندی معتبر بتوانند جایگاه قابل قبولی را به دست بیاورند. همچنین شاخص های رتبه بندی در سطح بین المللی مانند رتبه بندی تایمز، شانگهای، لایدن و … نیز بیان شد.

اعضای حاضر در این نشست ضمن تبادل نظر، سؤالات خود را در خصوص معیارها و شاخص های رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام مطرح کردند که مدرسین کارگاه به پاسخگویی و ارائه توضیحات لازم پرداختند.

کارگاه آشنایی با نظام های رتبه‌بندی در سطح ملی و بین المللی در دانشگاه دامغان برگزار شد

کلید واژه ها: دانشگاه دامغان کارگاه آشنایی با نظام های رتبه‌بندی


( ۱ )