ادامه تعاملات بین المللی ISC با کشورهای اسلامی/ انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه فنی الفرات الاوسط عراق

۰۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۲۴۴ اخبار برگزیده اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۴۹۶
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دو تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی با دانشگاه الفرات الاوسط عراق و در تاریخ ۹/۶/۹۸ امضاء شد و طبق تفاهم نامه دیگری شاخه مرکز منطقه ای در دانشگاه فنی الفرات الاوسط عراق دایر می شود.

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دو تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی با دانشگاه الفرات الاوسط عراق و در تاریخ 9/6/98 امضاء شد و طبق تفاهم نامه دیگری شاخه مرکز منطقه ای در دانشگاه فنی الفرات الاوسط عراق دایر می شود.

در این دیدار که با حضور ریاست مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی، دکتر محمد جواد دهقانی، دکتر محمد رضا فلاحتی قدیمی فومنی، مشاور ریاست و مدیر اداره همکاریهای علمی بین المللی مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی و دکتر الزهیری، رئیس دانشگاه فنی الفرات الاوسط عراق و هیئت همراه شامل رئیس اداره روابط فرهنگ و ارتباطات، معاون امور علمی و رئیس حوزه آموزش آن دانشگاه برگزار شد، طرفین بر اساس تفاهمات موجود با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دانشگاه دولتی فنی الفرات الاوسط یکی از دانشگاههای فنی بزرگ کشور عراق است که در استان نجف واقع شده و دارای بیش از 22 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی از کاردانی گرفته تا دکتری می باشد. رشته های موجود در این دانشگاه در مجموع 84 حوزه موضوعی را شامل می گردد.

بنا بر گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی رایسست و ISC، براساس تفاهم میان پایگاه استنادی با طرف عراقی، در خصوص ارتقاء رتبه آن دانشگاه در نظام‌های رتبه بندی بین المللی و نیز نمایه سازی نشریات معتبر کشور عراق در ISC و برگزاری دوره های آموزشی علم سنجی و موارد متعدد دیگر همکاری خواهد شد.

از طرف دیگر و بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با رایسست، ضمن موافقت برای تاسیس شاخه، در حوزه‌های متعدد دیگر نظیر همکاری در انتشارات، تبادل اطلاعات علمی، دوره های آموزشی مورد نیاز اعضای هیئت علمی برای افزایش تولیدات علمی و نظیر آن همکاری دو جانبه صورت خواهد پذیرفت.

به نقل از اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی،  به دلیل علاقه مندی دانشگاه فنی الفرات الاوسط عراق بلافاصله و پس از امضای تفاهم نامه های علمی پژوهشی بین رایسست و پایگاه استنادی از یک سو و طرف عراقی از سویی دیگر، قرارداد تاسیس شاخه مرکز منطقه ای نیز منعقد شد.

بر اساس این تفاهم نامه، از طریق شاخه مرکز منطقه ای در این دانشگاه، اعضای هیئت علمی، محققان و دانشجویان این دانشگاه برای سه سال به منابع اطلاعات علمی متن کامل فارسی رایسست به صورت برخط و رایگان دسترسی خواهند داشت.

کلید واژه ها: دانشگاه الفرات الاوسط تفاهم نامه پایگاه استنادی


نظر شما :