بازدید دانشجویان دانشگاه شیراز از مرکز منطقه ای و ISC

۱۰ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۲ کد : ۱۲۸۸ اخبار برگزیده اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۴۳۹

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست)، دانشجویان دانشگاه  شیراز به منظور آشنایی با خدمات، منابع و پایگاههای اطلاعاتی رایسست و ISC روز سه شنبه 10 دی ۱۳۹۸ از این سازمان ها بازدید نمودند. در این بازدید توضیحات تفضیلی در خصوص انواع پایگاه های موجود و به خصوص منابع کتاب ها و مقالات فارسی به دانشجویان دانشگاه شیراز ارائه شد. علاوه بر این فعالیت های مهم مرکز منطقه ای از جمله برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین پژوهشگران ایرانی و کشورهای منطقه، تأسیس انواع پایگاه های اطلاعاتی، انتشار گزارش های پژوهشی، نشریات علمی و کتاب های فارسی و غیر فارسی، حمایت از پژوهش های داخلی و منطقه ای در حوزه های علوم و فناوری، برقراری ارتباط و همکاری علمی با بخش های صنعتی، خدماتی و آموزشی برای شناسایی نیازها و تأمین اطلاعات مورد نیاز آنها مورد معرفی قرار گرفت.

در ادامه دانشجویان با خدمات پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و پایگاه های مختلف آن، جایگاه دانشگاه های کشور و سایر کشورهای اسلامی در رتبه بندی ISC، شاخص ها و نحوه ارزیابی عملکرد دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در سطوح ملی و بین المللی ، و نحوه نمایه سازی مقالاتِ تمام متن و تحلیل استنادیِ اطلاعات کتابشناختی آن مدارک آشنا شده و دانشگاه ها، نشریات، نویسندگان و آثار برتر علمی جهان اسلام به آن ها معرفی شد.

در پایان حاضرین ضمن تبادل نظر، سؤالات خود را در خصوص نحوه امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی گوناگون ملی و بین المللی مرکز منطقه ای و ISC مطرح کردند که مدرس کارگاه به پاسخ گویی و ارائه توضیحات لازم پرداختند.

کلید واژه ها: بازدید دانشجویی بازدید از ISC


نظر شما :