انتشار خبر طراحی سامانه نماگر کووید ۱۹ در وبگاه سازمان همکاری های اقتصادی D۸ در استانبول ترکیه

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۳۳۰ اخبار برگزیده اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۳۶۵

پیرو پاندمی کرونا ویروس (کووید 19) در سطح جهان، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به عنوان یک نهاد پژوهشی و علم سنجی و با هدف ایفای نقشی هرچند کوچک در رفع این مشکل جهانی در نخستین روزهای سال جاری سامانه «نماگر کووید 19 (Covid-19 Visualizer)» (https://maps.isc.gov.ir/covid19/#/world) را تولید و از آن رونمایی کرد که خبر آن در ایران و کشورهای منطقه اطلاع رسانی شد. این سامانه به صورت پیوسته در حال ارتقاء بوده و هر روز در چند نوبت به روز رسانی می شود. در این سامانه اطلاعات آماری از تعداد مبتلایان، بهبودیافتگان، جان باختگان و ... در سطح کشورهای جهان ارائه می شود. همچنین نمودار خطی از روند همه گیری این ویروس در کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان طراحی شده است. وجود مجموعه ارزشمندی از مقالات علمی (حدود 5288 مدرک) و همچنین پروتکل های منتشر شده در این سامانه نیز از ویژگی های دیگر این سامانه می باشد که به طور مرتب در حال روزآمدسازی و افزایش است.  

پس از برگزاری جلسه ویدیو کنفرانس بین المللی با موضوع « برنامه حمایت از سلامت و بهداشت اجتماعی اعضای گروه کشورهای D8» و با حضور دبیرکل D8 و بیش از ۵۰ کاربر از نمایندگان وزارت بهداشت کشورهای عضو به میزبانی D8-HSP (بخش بهداشت و سلامت سازمان دی هشت) و چاتم هاوس لندن (London Chatham House) و همچنین نمایندگان ISC ، وب سایت رسمی سازمان همکاری های اقتصادی D8  (به آدرس http://developing8.org/) ، اقدام به انتشار خبر طراحی سامانه «نماگر کووید 19 (Covid-19 Visualizer)» توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نمود و  سامانه «نماگر کووید-۱۹ برای کشورهای عضو سازمان D8» را به عنوان برنامه ای مفید شامل اطلاعات لحظه ای در مورد بیماری کروناویروس شامل آمار و اطلاعات مربوط به مقالات علمی، گزارش های آماری و مبتلایان به تفکیک کشور معرفی کرد.

 

همچنین لینک برنامه «نماگر کووید-۱۹ برای کشورهای عضو سازمان D8» در وب سایت سازمان همکاری های اقتصادی D8  بارگذاری شد و از آن طریق در دسترس کشورهای عضو دی-هشت قرار گرفت.